Ród smoka (2022)
Ród smoka: Sezon 1 Ród smoka sezon 1, odcinek 10
odcinek Ród smoka (2022)

Czarna Królowa

The Black Queen 59m
8,4 2 280
ocen
8,4 10 1 2280
Ród smoka
powrót do forum s1e10

Nie wiem skad sie bierze krytyka , serial w mojej ocenie dobry ,co prawda na poczatku nie dzieje sie duzo , ale mysle ze 2 sezon bedzie ogien

ocenił(a) serial na 10
Jimmulec

Krytyka bierze się stąd że niektórym za mało tego, do czego się w świecie GoT przyzwyczaili... Za mało im krwi, flaków, scen segzu, gołych dupencji, "soczystych" (czytaj pełnych przekleństw) dialogów&monologów. Za mało szokujących scen zza krzaka, za mało durnot fabularnych, za mało dramatu, więc tłum żądny wrażeń znudzony. Jako że #chlebka i igrzysk!

ocenił(a) serial na 8
WhiteDemon

Masakry będzie pod dostatkiem w kolejnych sezonach. Przypuszczam, że najgorsza rzeź będzie w trzecim sezonie

ocenił(a) serial na 8
annonimus_filmweb

Trzecim??? Jeszcze drugiego nie ma, a Ty już wiesz, że będzie trzeci? 
To ile ma być tych sezonów HOTD wg Ciebie? Serio pytam, bo nie wiem na co się nastawiać. 
Jeśli będą więcej niż dwa sezony łącznie, to taki czterdziestolatek jak ja, może tego już nie dożyć (ew. nie mieć okazji i możliwości obejrzenia) bo zapewne produkcja i realizacja będzie rozciągnięta na wiele lat.

Jimmulec

Mam podobne odczucia. Ród Smoka nie jest tak porywający jak Gra o Tron, ale sam w sobie jest naprawdę dobrym serialem. A dzięki temu, że GoT była najpierw to tym lepiej jest się znów zapuścić w ten sam świat, zobaczyć te same lokacje, ale też i nowe, których w pierwszym serialu nie było. Ogólnie takie rzeczy bardzo działają na korzyść Rodu Smoka, ale mam wrażenie, że doceniają to osoby bardziej siedzące w temacie, znający dobrze książki, ale też fajni Gry o Tron w wersji serialowe. Ci bardziej niedzielni oglądacze bardzo psiaczą na Ród Smoka, mówią o nudzie itd. I owszem, mnie też ten serial nie zachwycił fabularnie, faktycznie, w pierwszym sezonie można się było czasami nieco zgubić, mimo, że akcja nie pędziła na łeb na szyję. Ale akurat mi to bardzo nie przeszkadzało, bo trochę się tym interesowałem od samego początku. Było wiaodmo, że pierwszy sezon będzie spokojny, będzie on kładł fundamenty pod dalsze bardzo istotne wydarzenia, które nastąpią później, zostanie pokazane kto jest kim, jakie motywacje mają bohaterowie i co sprawi, że będą zachowywać się w dany sposób. Ważna jest także pieczowitość z jaką pierwszy sezon został wykonany. Jakość produkcji być może nawet wyższa, niż ostanie sezony GoT, bardzo duże przywiązywanie uwagi do detali, robiło to naprawdę dobre wrażenie, widać było, że za tą produkcję odpowiadają osoby, które doskonale znają ten świat, zresztą George był także mocno zaangażowany w przygotowanie tego serialu, niestety większość oglądających tego i tak nie doceni, bo nie siedzą w tym świecie zbyt bardzo, co nie jest też żadnym zarzutem wobec nich, bo też prawdą jest, że to jest produkcja nastawiona na oglądalność i zysk, więc jeśli są narzekania niedzielnych oglądaczy to też nie najlepiej świadczy o tej produkcji. Fajni świata Gry o Tron przyjęli Ród Smoka dobrze lub wręcz rewelacyjnie, ale to tylko niewielka część że wszystkich widzów tego serialu. 

Także z jednej strony też zgadzam się z tym, że pierwszy sezon było nieco nudny, gdyby wcześniej nie było Gry o Tron to być może odpuściłbym oglądanie Rodu Smoka po kilku odcinkach. No ale właśnie... Gra o Tron była pierwsza a Ród Smoka jest świetnym nawiązaniem, uzupełnieniem tego świata, tej historii i dzięki temu super to się ogląda i czeka na więcej. Wydaje mi się, że najlepsze dopiero przed nami, jak chodzi o ten tytuł. 

Jimmulec

Do usunięcia. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones